Telefon: 0532 379 5463
E-Posta: lisbonvisa@gmail.com
Çalışma Saatleri: 08.00 - 19.00

İngiltere Dil Eğitimi

İngiltere’de verilen İngilizce eğitimi diğer ülkelere oranla daha hızlı ve avantajlı bir şekilde öğretilmektedir. İngiltere dil eğitimi denilince ülkede birçok okul ve kursta verilen İngilizce eğitimleri akla gelir. Ülkenin resmi dilinin İngilizce olması ülkede İngilizcenin farklı bölgelerde farklı aksağanlarla konuşulması öğrencilerin İngilizceyi öğrenirken ağız farklılıklarına da yabancılaşmadan eğitim almalarını sağlar. Kısacası öğrenciler tek yönlü İngilizce eğitimi almazlar.

Ayrıca ülkede İngilizce eğitimi denildiğinde sadece genel İngilizce üzerine eğitim verilmez. İngiliz eğitimi farklı alanlarda farklı ihtiyaçlara göre belirlenir. Bundan dolayı eğitim süreleri ve konuları farklı olacak şekilde uygulanır. Örneğin İngiltere de gezmek üzere gelip insanlarla anlaşabilecek kadar İngilizce öğrenmek isteyenler için ayrı bir alanda eğitim verilir. Eğer üniversitenizin hazırlık sınıfını geçmek üzere eğitim almak istiyorsanız Hazırlık İngilizcesi olarak İngiltere de dil eğitimi alabilirsiniz. Böyle nedenlerden dolayı İngiltere de bulunan okulların ve kursların vermekte oldukları dil eğitimleri farklılık gösterir. Kurumlar insanların ihtiyacına göre kurslar açmışlardır. Bu kurslar hangi ihtiyaca göre açılmıştır diye merak edenler için aşağıda İngilizce Dil Eğitimi Alanlarını sıralıyoruz: 

 1. Genel İngilizce öğrencileri bu alanı ülkelerinde İngiliz turistlere yardımcı olmak veya İngiltere de tatil yapmak istiyorlarsa ya da dünya genelinde nereye giderse gitsin insanlarla anlaşabilmek adına öğrenmeleri gereken İngilizce dalıdır.
 2. Yoğun İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler kısıtlı zamana sahip olan öğrenci grubudur. Yani hızlandırılmış İngilizce eğitimi alması gereken gruptur. En kısa yoldan grammer eğitimi verilerek öğrencilerin İngilizceyi iş hayatlarına geçirmeleri sağlanarak başarılı olmaları sağlanır.
 3. İş İngilizcesi almaları ön görülen firma elemanları tarafımıza elemanlarını yönlendirerek iş alanında gerekli görülen İngilizce eğitimine elemanlarının katılımlarını sağlarlar. Böylece anlaşmalı kurslarımızda yerinde yani İngiltere’de firmaların elemanlarına İş İngilizcesi eğitimi verilir. Eğitim süreci firmanın bilgisi dahilinde gerçekleşir. Süreç tamamlandığında firmanın elemanı artık bir İngiliz gibi İş İngilizcesini konuşabilecektir. 
 4. Mesleki İngilizce Eğitimi kursunda İş İngilizcesinden farklı olarak yalnızca kişinin mesleğine dair İngilizce eğitimi verilir. Bu kursta Genel İş İngilizcesi verilmemektedir. Bu ayrım firmalara ve elemanlarına aktarılır. İhtiyaç hangi doğrultu da ise o alanda eğitim verilmek üzere eleman İngiltere’ye gönderilir. Eleman İngiltere de firmamızın anlaşmalı bir kursunda tüm sınavları vermek koşuluyla gerekli sertifikayı alarak yurda döner. 
 5. Sınav Hazırlık İngilizcesi kursumuzda üniversitelerin İngilizce hazırlık sınavlarından geçememiş olan ve yüz yüze eğitim hakkını kaybeden öğrenciler için bulunmaz bir fırsattır. Sadece üniversite hazırlık kursları için değil elbette. Bankaların ve bazı firmaların işe alım sürecinde geçilmesini mecburi kıldıkları sınavların hazırlıkları adına verilen kursumuzdur. Bu kursumuz sonunda IELTS, TOEFL, TOEC gibi sınavlara hazır hale geleceksiniz. Böylece dünya genelinde kabul gören bu sınavları geçerek belgenizle sadece Türkiye’de çalışma fırsatı elde etmezsiniz. Dilediğiniz ülkede dilediğiniz mesleğe başvuru yapabilirsiniz. 
 6. Tatil aylarında belirli bir yaşa gelmiş olan gençlerin aileleri tarafından İngilizce eğitim almaları adına çocuklarını gönderebilecekleri kursumuzdur. Bu kursumuzda daha çok orta okul son sınıftan lise düzeyindeki öğrencilere ağırlık verilmektedir. Bunun sebebi ilkokul çocuklarının henüz yurt dışında tek başlarına eğitim alacak kadar erişkinliğe ulaşamamış olmalarıdır. Yani ilkokul çocuklarının ebeveynlerine bağlılıklarının sürmesinden dolayı bu karar firmamız tarafından alınmıştır. 
 7. Öğrencilerimiz anlaşmalı kurslarımızda isterlerse birebir veya en fazla 10 ya da 15 kişilik sınıflarda eğitim görmektedirler. Hızlandırılmış kurslarımızda kişiler genelde birebir eğitimi seçmektedirler. Böylece kişiye özel eğitimi hızlı ve pratik olarak alma imkânı edinirler.

İngiltere Öğrenci Vizesi

İngiltere öğrenci vizesi alabilmeniz için gerekli evrakları zamanında bize getirmeniz gerekiyor. Bu evraklar nelerden oluşuyor öncelikle ondan bahsedelim. İngiltere’de dil eğitimi için gerekli olan iki ayrı vize bulunmaktadır. Bu vizeleri sizler için derledik. Aşağıda bilgileri verilen bu vizelerden size uygun olanı seçerek bize evraklarınızı iletmeniz gerekmektedir. Hizmetlerimizden faydalanmak istiyorsanız bize web sitemiz olan www.lisbonvisa.com üzerindeki iletişim ağlarımızdan ulaşabilirsiniz. İşte o dil eğitimi vizeleri ve hakkında bilmeniz gerekenler:

Kısa dönem ziyaretçi vizesi (Visitor Route): 6 aya kadar eğitim hakkı veren ziyaretçi vizesidir. 6 aydan da kısa süreli dil eğitimi programları için bu vizeyi seçebilirsiniz. Bu vize 6. aydan sonra uzatılamamaktadır. Öğrenci 6 ayı tamamladıktan sonra ülkeden çıkış yapmak zorundadır. Hızlandırılmış İş İngilizcesi veya Mesleki İngilizce Eğitimi konusunda bu vize seçilebilir. Böylece kişinin işleri aksamadan eğitimini tamamlamış olarak yurda döner. 

Kısa dönem öğrenci vizesi ( Short Term Student): 6 ya da 11 ay arası eğitim hakkı veren öğrenci vizesidir. Bu vize türüne sahip olan öğrenciler İngiltere’ye giriş yaptıktan 1 hafta içerisinde oturum kartı için başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu konu için İngiltere’deki anlaşmalı dil okullarımız sizi yönlendirerek destek olurlar.

İngiltere havalimanına vardığınız andan itibaren orada sizden sorumlu olacak olan elemanlarımız sizi karşılayacaklar. Ardından konaklama tercihinize göre nereyi seçtiyseniz oraya sizi yerleştirecekler. Ertesi gün anlaşmalı dil kursumuzda eğitiminize başlayabilirsiniz. Zamanında eğitim sürecinizi tamamladıktan sonra ise yurda dönmeniz üzere aynı elemanımız sizi yolcu edecektir.

İngiltere’de Konaklama 

İngiltere’de konaklama tamamen size aittir. Diğer hizmetimiz olan Polonya’da çalışma imkanında bu konu tamamen sizi işe alacak olan anlaşmalı firmamız tarafından karşılanmaktadır. İngiltere de eğitim süreci boyunca kalabileceğiniz seçenekleri sizler için derledik. Tercih edebileceğiniz konaklama imkanları; aile yanı konaklama, öğrenci yurtları, kiralık küçük evler. Eğitim süreniz boyunca hangi madde sizin için uygun ise o maddeyi seçerek eğitim süreniz boyunca orada konaklama imkânı edinebilirsiniz. Kursunuzun süreci kısa ve aile yanında kalmak istemiyorsanız kursunuza yakın kiralık ev veya öğrenci yurdu bakabilirsiniz. Ben yurtta yapamam, dilediğim zaman evime gidip gelebilmeliyim diyorsanız kiralık evlerden bakabilirsiniz. Tamamen kendi bütçenizle karşılayacağınız konaklama imkanınızı bütçenize ve size uygun olacak şekilde seçmeniz gerekmektedir. Kısacası konaklama Lisbon Visa Danışmanlık sorumluluğu dışındadır. 

İngiltere Öğrenci Çalışma İzni

İngiltere öğrenci çalışma izni kısa dönem hızlandırılmış eğitim alacak olan öğrencilere tanınmamaktadır. İngiltere’de 11 aya kadar dil eğitimi almak hakkına sahip olan ve daha sonra lisansını ve de yüksek lisansını burada yapmak isteyen öğrencilere haftada 10 saat çalışma izni verilmektedir. Çalışma izninin öğrencilerin eğitimlerini etkilememsi adına hükümet tarafından kısa tutulmuştur. Öğrencilerin eğitim süreçleri boyunca çalışma izinleri bu şekilde işlemektedir. 

İngiltere’de Yaşam Maliyetleri

İngiltere sosyal hayatı canlı olan bir ülkedir. İngiltere’de yaşam maliyetleri arasında listelemeniz gereken belli başlı giderler vardır. Bu giderler arasında sosyal hayatınızı da mutlaka eklemeniz gerekir. Bunun nedeni pratik yapmak için insanlarla mutlaka iletişim halinde olmanız gerekmektedir. Sosyal yaşam ve çalışma hakkı eğer verilmişse sizin pratik yapabilmeniz için elde ettiğiniz bir fırsat ortamıdır. Gelelim İngiltere de mutlaka hesaplamanız gereken maliyetlerinize. Sizler için ne gibi maliyetlerinizin hesaplanması gerektiğini listeledik. İşte o liste:

 1. Mutfak masrafları.
 2. Ulaşım giderleri.
 3. Okul masrafları.
 4. Sosyal hayat; sinema, tiyatro, konser, müze, maç, kafe, restoran, bar, eğlence merkezi…
 5. Kişisel alışveriş masrafları; kıyafet, ayakkabı ve benzeri.
 6. Gezi giderleri; günlük tarihi mekân turları gibi giderler göz önünde bulundurulması gerekir.